Cefiksym

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Cefiksym występujący również pod nazwą Suprax to popularny antybiotyk stosowany na rzeżączkę i inne infekcje bakteryjne.  Najskuteczniejsze jest leczenie sekwencyjne obejmujące zarówno Cefiksym jak i Azithromycin. Suprax (Cefiksym)  blokuje możliwość syntezy ścian komórkowych bakterii, co szybko eliminuje rzeżączkę.

  • Dostępny pod nazwami Suprax lub Cefixime
  • Dwie dawki antybiotyku – 200 mg lub 400 mg
  • Blokada syntezy bakteryjnej  ściany komórkowej
  • Jednorazowa dawka 400 mg u większości pacjentów eliminuje rzeżączkę

Jakie są zalety stosowania Cefiksymu (Suprax)?

Lek Suprax (Cefiksym)działa na zasadzie blokady syntezy bakteryjnej ściany komórkowej, dzięki czemy patogeny rzeżączki przestają się rozprzestrzeniać, a choroba ustępuje. Najskuteczniejsza strategia leczenia to połączenie dwóch antybiotyków na rzeżączkę – Azithromycin oraz Cefiksym. W takim zestawie należy przyjąć 400 mg Cefiksymu oraz 1000 mg Azithromycinu.

Jak działa Cefiksym?

Suprax, czyli Cefiksym to antybiotyk skutecznie i szybko zwalczający objawy i źródło rzeżączki. Lek uniemożliwia rozprzestrzenianie się patogenów, blokując możliwość syntezy ściany bakteryjnej. Dzięki temu drobnoustroje stają się wrażliwe na działanie antybiotyku i zostają zniszczone.

Kto nie powinien stosować Supraxu?

Cefiksym (Suprax) nie może być stosowany przez osoby uczulone na substancje czynne antybiotyków (cefalosporyny, penicylinę). Ten lek na rzeżączkę nie jest również wskazany dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Osoby stosujące leki na bazie warfaryny lub chorujące na nerki czy zapalenie jelita grubego powinny stosować Cefiksym pod ścisłą kontrolą lekarza. Podczas konsultacji medycznej należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach ziołowych, ponieważ mogą one wywoływać interakcje z antybiotykami.

Jakie jest dawkowanie Cefiksymu?

Jeżeli chory zastosuje złożoną terapię na rzeżączkę to powinien jednorazowo zażyć 400 mg Cefiksymu oraz 1000 mg Azithromycinu. Zazwyczaj taka dawka jest wystarczająca do zwalczenia rzeżączki. Warto po leczeniu wykonać test diagnostyczny pod kątem obecności chorób wenerycznych po 2 tygodniach od zakończenia leczenia. Dwa dni przed i po przyjęciu antybiotyków należy odstawić alkohol.

READ  Wielkanoc na diecie

Czy Cefiksym wywołuje skutki uboczne?

Każdy środek farmakologiczny może wywoływać skutki uboczne. Chorzy stosujący Cefiksym zgłaszali takie działania  niepożądane jak:

  • Wymioty i nudności
  • Bóle brzucha
  • Bóle głowy i zawroty

Jeżeli w trakcie stosowania antybiotyku pojawi się reakcja alergiczna (wysypka, problemy z oddychaniem, opuchnięcie górnych dróg oddechowych) należy natychmiastowo odstawić Cefiksym i zgłosić się do lekarza.

Jak kupić Cefiksym przez Internet?

Tabletki Cefiksym są dostępne tylko na receptę, jednak dzięki naszej klinice internetowej istnieje możliwość odbycia darmowej konsultacji medycznej z lekarzem przez Internet. Chory musi wypełnić ankietę medyczną, dzięki której nasz specjalista podejmie decyzję o strategii leczenia i wypisze właściwy lek. Każda recepta jest realizowana w licencjonowanej aptece, która dyskretnie pakuje lek i wysyła do chorego ekspresową przesyłką kurierską. Pacjenci otrzymują antybiotyki do 24-48 godzin od momentu złożenia zamówienia.

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*