Leki na choroby weneryczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Większość infekcji płciowych może być skutecznie leczona z zastosowaniem antybiotyków i innych leków przeciwbakteryjnych oraz przeciwwirusowych. Leki na choroby weneryczne są w większości przypadków dostępne na receptę, jednak jeśli wizyta u lekarza jest niemożliwa lub zbyt krępująca to można skorzystać z pomocy kliniki internetowej, która nie tylko umożliwia bezpłatną poradę lekarską, ale również uzyskanie recepty na potrzebny lek i dyskretną przesyłkę farmaceutyku do klienta.

Bakteryjne zapalenie pochwy

Najczęściej do kuracji leczniczej jest zalecany antybiotyk będący pochodna nitroimidazolu – Metronidazol. Jego wysoka skuteczność lecznicza w przypadku bakteryjnego zapalenia pochwy oraz rzęsistkowicy została potwierdzona badaniami klinicznymi. Metronidazol hamuje rozwój bakterii beztlenowych oraz pierwiotników, zwalczając infekcję w zaledwie 7 dni.

Chlamydia

Choroba może być szybko wyleczona z zastosowaniem jednego z dwóch skutecznych antybiotyków: Azithromycinu oraz Doksycykliny. Azithromycin może być stosowany nie tylko do leczenia chlamydii, ale również rzeżączki, zapalenie cewki moczowej i mycoplasma genitalium. Działa bakteriostatycznie na większość bakterii, a wysoka dawka azytromycyny zwalcza chorobę w zaledwie 5 dni. Z kolei Doksycyklina (antybiotyk z grupy tetracyklin) jest bardzo aktywna biologicznie, dlatego można ją stosować w niższych dawkach, zmniejszając tym samym ryzyko skutków ubocznych.

Grzybica pochwy

W przypadku kandydozy pochwy stosuje się leki przeciwgrzybicze – Diflucan (Flukonazol) lub Gyno-Daktarin. Flukanazol będący składnikiem aktywnym Diflucanu hamuje syntezę błony komórkowej grzybów, hamując rozwój infekcji.  Lek jest dostępny w dwóch dawkach : 50 lub 150 mg flukonazolu.  Z kolei Gyno-daktarin to krem zawierający 2% mikonazolu, który szybko łagodzi i eliminuje objawy grzybicy pochwy.

Kłykciny Kończyste

Infekcja wirusowa może być leczona z użyciem takich leków jak: Aldara, Condyline czy Warticon (Wartec).  Preparaty te hamują replikację DNA wirusowego, likwidując tym samym brodawki płciowe. Leczenie kłykcin kończystych, niezależnie od wybranego leku przeciwwirusowego może trwać nawet 4 tygodnie.

READ  Rodzaje chorób zawodowych

Opryszczka narządów płciowych

Wirus opryszczki płciowej może być zwalczony lekami przeciwwirusowymi, takimi jak: Acyclovir, Famvir czy Valtrex. Famvir łagodzi nieprzyjemne objawy już w ciągu 24 godzin, natomiast Acyclocir może być stosowany także prewencyjnie, aby zapobiegać reemisji opryszczki narządów płciowych.

Rzeżączka

Choroba jest najczęściej leczona antybiotykiem Cefiksym (Suprax), który zawiera cefalosporynę III generacji. Substancja ta eliminuje dwoinki rzeżączki, hamując syntezę ściany komórkowej bakterii. Aby kuracja była bardziej efektywna, można połączyć go z lekiem Azithromycin.

Zapalenie pęcherza moczowego

Skutecznym lekiem na choroby dróg moczowych jest Trimethoprim w dawce 200 mg. Ten doustny antybiotyk szybko eliminuje bakteryjny stan zapalny pęcherza moczowego. Złagodzenie dokuczliwych objawów następuje już w trakcie doby od przyjęcia pierwszej tabletki Trimethoprim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*