Co to jest akupresura?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ludzie od zawsze szukali alternatywnych rozwiązań w medycynie, takich które nie powodowałyby skutków ubocznych, były skuteczne i bezpieczne dla organizmu. Jednym ze sposobów medycyny naturalnej jest akupresura. Metoda, która swoje źródło ma w starożytnych Chinach i jest jedną z najstarszych naturalnych metod leczenia znaną na świecie. Co ważne jest to metoda, która tak naprawdę niewiele kosztuje, a poznając jej tajniki można pomóc sobie i najbliższym.

Akupresura – sposobem na złe samopoczucie

Akupresura to nic innego jak uciskanie określonych punktów na ciele, które zgodnie z założeniami starożytnej chińskiej medycyny naturalnej, odpowiadają określonym połączeniom nerwowym. Uciskane punkty, zwane receptorami, które gdy są odpowiednio uciskane powodują ukrwienie odpowiadającym im narządom i usprawnia ich pracę.

Akupresura i leczenie dolegliwości

Akupresura wpływa pozytywnie na wiele dolegliwości, wystarczy tylko dobrze zapoznać się z zasadami, które w niej obowiązują. Pomaga w wielu dolegliwościach, które tak naprawdę są bardzo uciążliwe i de facto nie ma farmaceutyków, które mogłyby zwalczyć te dolegliwości.
Wpisując w wyszukiwarce internetowej zapytanie akupresura katar czy akupresura migrena można znaleźć wypowiedzi osób, którym ta forma terapii zdecydowanie poprawiła stan zdrowia i samopoczucie.
Doskonale sprawdza się również przy bólach kręgosłupa, nóg, stawów itp. I choć dużo osób twierdzi, że za pomocą odpowiednich ucisków można wyleczyć nawet poważne schorzenia neurologiczne, takie jak np. padaczka, to zawsze należy zwrócić się o poradę do lekarza pierwszego kontaktu.

Przeciwwskazania do akupresury

Choć akupresura należy do naturalnych metod to jednak istnieją schorzenia czy sytuacje, które są ewidentnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Do tych stanów organizmu, w czasie, których akupresury nie można wykonywać jest ciąża, choroba nowotworowa, choroba zakrzepowa, zawał oraz infekcja organizmu.

akupresura Co to jest akupresura?

Akupresura twarzy

Oprócz akupresury tradycyjnej stóp i dłoni co raz więcej osób decyduje się na zabieg jakim jest akupresura twarzy, która ma działanie zdrowotne, relaksujące i upiększające. Naciskanie na odpowiednie punkty na twarzy pomaga przy katarze, zatokach, raz bólach głowy.
Ponadto należy dodać, że umiejętnie wykonany masaż twarzy ma działanie relaksacyjne, poprawia nastrój i doskonale wpływa na wyciszenie emocji, likwiduje bezsenność oraz rewelacyjnie wpływa na możliwość oderwania się i zdystansowania od codziennych problemów. Umiejętnie wykonany masaż twarzy pomaga również zlikwidować zmarszczki czy usunąć cienie pod oczami. Odmładza twarz i nadaje jej blasku.

READ  Leczenie trądziku

Warto pamiętać kilka zasad, które pomogą stosować akupresurę gdy pojawią się drobne dolegliwości:

Katar- pomaga masowanie punkt pod nosem jak również płatki nosa oraz okolice łuku brwiowego;
Ból głowy– masaż skroni, od którego przechodzi się do masażu łuku brwiowego do masażu uszu
Worki i cienie pod oczami-masuje się pionowo linię nosa, a potem przechodzi do masażu brwi.
Jednak by masaż był w pełni skuteczny i profesjonalny, warto skorzystać z pomocy i wsparcia specjalisty, który masaż wykona w profesjonalny sposób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*