Jak pielęgnować skórę ze zmarszczkami?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zmarszczki
Wypatrujemy ich z niepokojem już w okolicach trzydziestki. I z każdym upływającym rokiem poświęcamy coraz więcej uwagi, by znacznie skuteczniej z nimi walczyć
Pojawienie się zmarszczek  niestety jest nieuniknione. Wynika to z samej budowy skóry. Kiedy człowiek ma mało lat, dużo w niej włókien kolagenu i elastyny. Stanowią one rodzaj rusztowania, które z wiekiem się coraz bardziej bardziej chwieje.
Jak to opóźnić
Im mniej przebywasz na słońcu, tym mniej masz zmarszczek. Nie ma potrzeby wysłuchiwania uczonych wywodów, wystarczy popatrzeć, jak wyglądają twarze osób, które z racji wykonywanej pracy stale przebywają na odkrytej przestrzeni.Znacznie mniej zmarszczek mają też osoby niepalące. Skóra palaczy jest niedotleniona, a do tego znacznie wcześniej niż u innych osób pojawia się siateczka pionowych zmarszczek wokół ich ust. Dobrą profilaktyką jest również dbanie o to, by pić przede wszystkim wystarczającą ilość płynów, choć oczywiście samo picie wody jeszcze zmarszczkom nie zapobiegnie.

Jak sobie pomóc
Kiedy już powstaną głębokie zmarszczki, żaden kosmetyk radykalnie nie wygładzi twarzy, pomóc może wtedy jedynie chirurgia plastyczna. Dlatego sięgajmy po preparaty na zmarszczki już w okolicach 30., dopasowując je do swojego wieku. Oprócz kremów i innych specyfików pomocne jest przebywanie na świeżym powietrzu (ale nie na słońcu), a także dłuższe wysypianie się. Na dobrą kondycję skóry wpływa też regularne spożywanie kwasów Omega 3.

Wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych czy błędy w pielęgnacji skóry skutkują pojawianiem się na  naszej skórze zmarszczek, przebarwień i innych niedoskonałości. Moment pojawienia się pierwszych kurzych łapek jest dla każdej kobiety jest szansą na zapewnienie swojej skórze optymalnej pielęgnacji. Warto poznać również czynniki, które wpływają na przyspieszenie procesów starzenia się skóry:

Genetyczne:

  • Spadek ilości kwasu hialuronowego, co przekłada się na osłabienie zdolności zatrzymywania wody w skórze
  • Komórki fibroblastów tracą zdolność do produkcji kluczowych białek dla skóry (kolagenu i elastyny)
READ  Wada wzroku w ciąży

Środowiskowe

  • Stres
  • Dym nikotynowy
  • Nadmierne opalanie (słońce, solarium)
  • Zanieczyszczenie środowiska

Prawie każda kobieta nakłada codziennie na skórę krem, jednak bardzo często efekty ich działania nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Najczęściej działają zbyt słabo, czego przyczyną jest bariera naskórka. Większość składników aktywnych zawartych w kremach pozostaje jedynie na powierzchni skóry. Jednak postęp nauki pozwolił stworzyć francuskim genetykom unikalną formułę kremu, która przenika przez skórę i regeneruje komórki fibroblastów.

reso Jak pielęgnować skórę ze zmarszczkami?

Dzięki temu czynniki genetyczne odpowiedzialne za starzenie skóry zostają wyeliminowane! Wewnętrzne struktury zostają odmłodzone, podnosi się poziom kwasu hialuronowego w skórze, a komórki fibroblastów ponownie zaczynają produkować kolagen i elastynę.

rad03 Jak pielęgnować skórę ze zmarszczkami?

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*