Jak wyleczyć hemoroidy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Hemoroidy – jedno z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń, do którego wciąż przyznają się zaledwie jednostki. Hemoroidy to inaczej żylaki odybtu. Mogą być mylone jako polip odbytu lub szczelina odbytu. Hemoroidy to częsta dolegliwość, dla większości populacji bardzo bolesna a zarazem bardzo wstydliwa by o niej mówić. Główną przyczyną ich występowania jest ciąża, siedzący tryb życia, wiek czy przewlekłe zaparcia. Rozróżniamy hemoroidy wewnętrzne (w środku odbytu) oraz zewnętrzne (na jego zewnętrznej części). W większości przypadków hemoroidom towarzyszy ostry ból oraz krwawienie. Słysząc żylaki odbytu nie brzmi to dla nas ciekawie gdyż nie jest to powód do dumy, jest to wręcz problem bardzo wstydliwy i dość kłopotliwy.

W aptekach znajdziemy rozmaite leki walczące z tą dolegliwością, jednak nawet beż użycia leków odpowiednich leków na hemoridy możemy zmniejszyć ich bolesność, obrzęk czy obfitość krwawienia. Ważne jest tylko aby pamiętać o paru prostych regułach ktore nalezy wdrożyć w życie. Są one skuteczne i przynoszą ulgę. Jak wspomninaliśmy w poprzedniej części artykułu jedną z głownych przyczyn powstawania hemoroidów jest siedzący tryb życia.Nie spędzaj większość wolnego czasu przed komputerem, telewizorem czy na kanapie z ulubioną książką lub gazetą. Pracując za biurkiem zmuszaj się do wstawania co kilkanaście minut tylko poto by przez chwilę wyprostować swoje nogi. Podczasa weekendu wybierz się na spacer, pojeździj na rowerze lub rolkach, idź na basen-uruchom swoje krążenie. Wieczorem zrelaksuj się w wannie z ciepłą wodą. Usiądź w niej z nogami lekko podkurczonymi, woda będzie miała większy dostęp do okolic miejsc intymnych, pobudzi krąęenie i zmniejszy obrzęk żył co doprowadzi do zmniejszenia się żylaków .Oprócz tego Tobie poprawi się nastrój po tak relaksującej kąpieli.

 Pamiętaj jesteś tym co jesz. By uniknąc hemoroidów zmień dietę. W tej nowej diecie powinno się znaleźć więcej produktów zawierających błonnik. Poprawia on perystaltykę jelit, a w dodatku dobrze działa na układ pokarmowy. Błonnik znajduje się w brązowym ryżu, pełnoziarnistym pieczywie czy orzechach włoskich. Zadbaj o to by choć jeden produkt spożywczy z błonnikiem zjawił się codziennie na twoim talerzu. Podczas spożywania produktów bogatych w błonnik nie zapominaj o nawadnianiu organizmu – to bardzo ważne przy hemoroidach. Pij conajmniej 1.5 l płynów dziennie. Woda rozrzedza spożyty pokarm, picie jej w dużych ilościach pomaga przy wypróżnianiu. Mimo, że hemoroidy to choroba naskórna to bardzo duży wpływ ma tutaj dieta.

READ  Choco Lite Forum

Opórcz diety i ruchu ważna jest także higiena po wypróżnieniu. Najlepiej abyś wycierał się białym, zwykłym papierem toaletowym lub chusteczkami nawilżającymi np z ekstraktem z rumianku. Ppaiery toaletowe zapachowe lub o wielobarwnych kolorach często zawierają środki które mogą podrażnić naszą skórę. Stosuj także maści dostępne w aptece bez recepty, skutecznym środkiem jest np zwykła wazelina kosmetyczna którą posmaruj okolice odbytu. Kolejną przyczyną którą nie zawsze wiążemy z powstawaniem żylaków odbytu jest nadwaga. Nawet niewielka przynosi problemy z przemianą materii, a stąd już niewielki krok do powstawania guzków. Gdy zrzucisz zbędne kilogramy sama poczujesz się lepiej i usprawnisz także swoje procesy regulacyjno-trawienne. Poczujesz się lżejsza, zgrabniejsza i atrakcyjniejsza. Profilaktycznie sprawdzaj swoją masę ciała, nie dopuść do nadwagi, gdyż dzięki temu wyeliminujesz zaburzenia i choroby związane z nadmierną tuszą. Hemoroidy nie wymagają natychmiastowej interwencji lekarza, można poradzić sobie z nimi samemu. Jeśli jednak pojawią się jakieś niepokojące objawy bez skrępowania czy wstydu udaj się do lekarza. My jako portal o hemoroidach polecamy wszystkim maść Procto Hemolan.

Najczęściej hemoroidy powstają przy:

– Długiej męczącej pracy, dźwiganiu ciężkich rzeczy.
– Siedzący tryb życia np. w biurze przed komputerem.
– Częste zaparcia.
– Różnego rodzaju choroby miednicy jak zapalenie czy obrzęki.
– Zła dieta.
– Biegunki
– Ciąże i porody

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*