Jak zapobiegać zmarszczkom na twarzy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Każdego dnia nasza skóra ma kontakt z substancjami i związkami, które nie są dla niej korzystne. Zanieczyszczenia, nikotyna, wolne rodniki to tylko kilka z przyczyn które powodują szybsze starzenie się naszej skóry.

Nikt, a w szczególności kobiety nie chcą aby ich skóra była poddawana procesowi starzenia, jednak pomimo tego jest to proces nieunikniony. Lecz znając swojego wroga, skutezniej możemy z nim walczyć.

Nie bez powodu na rynku znaleźć można produkty dopasowane do wieku kobiety. Jest to spowodowane odmiennymi potrzebami organizmu. Skóra kobiety 30 – letniej będzie inaczej się starzeć niż ta która przekroczyła już 50 rok życia.

Jednak w każdym wieku skóra traci wilogć i to jedna z przyczyn dla których na naszej skórze pojawiaja się zmarszczki. Różnica polega na tym, że zwiekim ilość wilgoci w organizmie się zwiększa. Do tego dochodzi również utwardzenie wlókiem kolagenowych. Natommiast proces odnowy warstwy zewnętrznej skóry nie trwa już 28 dni, tylko 40 (wiek 30).

Jak przebiega starzenie się skóry?

Pierwsze oznaki starzenia pojawiaja się już po 20 roku życia w okolicach czoła i oczu. Jednak wszystko zależy od naszych genów, ponieważ u niektórych kobiety pierwsze oznaki starzenia – takie jak przebarwienia i sińce, można zauważyć dopiero po 29 roku życia.

Jeżeli prowadzimi ustabilizowany tryb życia (niezarywamy nocy, jemy regularnie) między 20 a 30 rokiem życia wystarczy podstawowa higiena kosmetyczna (pielęgnacja skóry): demakijaz i nawilżenia, oraz lekki makijaż.

Jedną z substancji o której coraz głosniej w prasie, mediach, a przede wszystkim wydawnictwach branżowych jset koleagen. Ta specyficzna substancja jest białekiem wystepującym w tkance łącznej naszego orgasnizmu.

Kolagen wystepuje pod postacią włókien, jest tak ponieważ tkanka ta składa się z kilkudziesięciu aminokwasów które tworzą łancuchy, a te łącza się po trzy tworząc w ten sposób włókna.

READ  SCYNTYGRAFIA TARCZYCY

Rodzaje kolagenu

Mozna wyrożnić kilka typów kolagenu – najpopularniejszy jest typ I. Ten typ spotykany jest przy blizanch,.

Kosmetyka, blizna a nawet przemysł spożyczwy to tylko niektóre z branży w któryc częstym gosciem jest koleagen.

Kolejną substancją będącą w organizmie czlowieka jest kwas hiluronowy. Tak jak w przypadku kolagenu, tak i w tym przypadku ilość kwasu hialuronowego w organizmnie jest zależna od wieku. W młodym wieku kwasu jest na tylo iz organizm jest spreżysty, z biegiem lat jego ilość  się zmniejsza, skóra człowieka się starzje tym samym wiązanie wody nie następuje.

Medycyna estetyczna podpatrzyóa tę zależnośc, tym samym na rynku możemy już ondaleźć produkty – zabiegi, które pozwalaja na przedłużenie młodych lat.

 

Oczyiwiście rynek, ma w swoim asortymencie o wiele więcej specyfików, a także kuracji które pozwalają podtrzymać młody wygląd skóry.

Jednym z nich jest peeling chemiczny – dostępny w większości salonów kosmetycznych. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa peel – co znaczy, złuszczać, obracać czy też zderzać.

Tak jak w przypadku domowych peelingów ten też polega na pozbyciu się martwj tkanki – zniwelowaniu jego kolejnej warstwy.

W zależności od głebokości złuszczania naskórka można podzielić ten zabieg na powierzchowny, średniogłęboki i głeboki.

 

Nie jest to jedyny podział tego zabiegu, ale o nim szerzej w kolejnym artykule, który możecie przeczytać na naszej stornie.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*