Livial

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Livial to lek hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).  Stosuje się go w celu zminimalizowania dokuczliwych objawów niedoboru estrogenu w organizmie u kobiet, które znalazły się w okresie menopauzy. Substancją czynną leku jest tibolon – syntetyczny steroid naśladujący działanie naturalnych hormonów.

  • Minimalizuje oznaki klimakterium
  • Zmniejsza zagrożenie wystąpienia osteoporozy
  • Zawiera substancją czynną – tibolon
  • Dawka leku 2,5 mg

Co warto wiedzieć o leku Livial?

Kiedy kobieta wchodzi w okres klimakterium, poziom estrogenu ulega stopniowemu obniżeniu, co w rezultacie wywołuje szereg objawów charakterystycznych dla menopauzy. Należą do nich: uderzenia gorąca, wzmożone pocenie lub spadek wilgotności pochwy. Działanie Livialu polega na uzupełnianiu deficytu estrogenu, co skutecznie redukuje objawy menopauzy.

W okresie przekwitania wzrasta również ryzyko zwiększenia łamliwości kości wynikające ze spadku ich gęstości. Dlatego Livial zalecany jest w celu zapobiegania osteoporozie, gdy inne sposoby leczenia okazały się nieskuteczne.

Jak działa lek Livial?

Substancją czynną leku jest syntetyczny steroid tibolon. W okresie menopauzy, jajniki produkują coraz mniejszą ilość estrogenu. Działanie składnika aktywnego Livialu – tibolonu polega na regulowanie poziomu hormonów występujących w organizmie kobiety, w wyniku czego następuje zminimalizowanie dokuczliwych objawów przekwitania.

Jak stosuje się Livial?

Stosowanie Livialu należy rozpocząć najwcześniej rok od momentu ostatniej miesiączki. Jeśli lek zastosuje się wcześniej to mogą pojawić się nieregularne krwawienia. Kobiety poddane zabiegowi usunięcia macicy mogą rozpocząć terapię w dowolnym momencie. W celu zredukowania objawów menopauzy zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej skutecznej dawki leku przez możliwie najkrótszy okres czasu. Jedno opakowanie zawiera 28 tabletek, które należy przyjmować codziennie o tej samej porze. Pomiędzy kolejnymi opakowaniami leku nie trzeba stosować przerw.

Jeżeli pacjentka zapomni o przyjęciu tabletki o odpowiedniej godzinie, należy przyjąć pigułkę tak szybko jak to możliwe. Jeśli od pominięcia dawki upłynęło więcej niż 12 godzin, zaleca się pominąć daną pigułkę, a kolejną dawkę przyjąć w planowanym terminie. Niektóre leki ziołowe mogą wpłynąć na działanie Livialu, dlatego wszystko stosowane leki należy konsultować z lekarzem.

READ  Fizzy Slim

Jakie działania niepożądane może wywołać Livial?

Każdy lek może wywoływać skutki uboczne u pewnej, zazwyczaj nielicznej grupy pacjentów. Do najczęstszych działań niepożądanych zgłaszanych przez pacjentów stosujących Livial należą: plamienie z pochwy, bóle brzucha, migreny, bolesność piersi, zatrzymanie wody w organizmie. W przypadku rzadkich, aczkolwiek poważnych skutków ubocznych, takich jak:, depresja, zaburzenia widzenia, bóle mięśni, wysypki skórne oraz zaburzenia czynności wątroby  należy bezzwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Jak kupić Livial przez Internet?

Nasza apteka internetowa gwarantuje dyskretny i bezpieczny zakup wybranego leku. W celu realizacji zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez jednego ze współpracujących z nami lekarzy medycyny. Jeśli specjalista uzna, że lek jest bezpieczny i wskazany dla pacjentki, wypisze receptę i przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki. Zazwyczaj lek zostaje dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin. Nasza apteka internetowa świadczy usługi farmaceutyczne prawie w całej Europie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*