Odrosty na włosach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Niestety, efektem ubocznym przeprowadzenia tego zabiegu jest pojawienie się odrostów, które nie prezentują się zbyt elegancko. Co zatem zrobić, aby się ich pozbyć?

Odrosty pojawiają się na farbowanych włosach, przez co nasza fryzura nie wygląda już tak elegancko. Niestety, dzieje się to stosunkowo szybko, bowiem na 2-3 tygodnie po pomalowaniu włosów. O ich widoczności w dużej mierze decyduje kolor, jakim nasze włosy zostały pokryte.
Oczywiste jest, że odrosty będą widoczne najbardziej w sytuacji, jeśli włosy zastały zafarbowane na jasny kolor, choć nie tylko blondynki mają z nimi problem. Można sobie z nim niewątpliwie poradzić i znów wyglądać i prezentować się elegancko.

Co na odrosty

Z odrostami na włosach jasnych świetnie radzą sobie dobrze kryjąc szampony koloryzujące. Ich szeroka paleta kolorów pozwala dobrać odcień najbardziej zbliżony do koloru włosów, na których odrosty należy ukryć. Są one znacznie łagodniejsze od farb, dlatego warto je wybierać, by przywrócić włosom świeżość i blask.
Na rynku dostępne są preparaty, których zadaniem jest zniwelowanie odrostów. Sięgnąć można w takiej sytuacji po odżywkę Tone&Tone, dobierając odpowiedni odcień, który doskonale poradzi sobie z odrostami. Tego typu preparaty do włosów są dla nich bezpieczne, nie zawierają bowiem składników, które niszczą włosy, np. amoniaku.

Osoby, które swój ciemny kolor zmieniły w wyniku farbowania na odcień jasny mogą uciec się do zabiegów naturalnych z wykorzystaniem ziół i wyciągów z roślin. Zastosować mogą płukanki, na przykład z kory dębu czy krwawnika. Zafarbowane włosy na ciemny blond mogą być płukane natomiast naparem z szałwii, która koloryzuje włosy na taki właśnie kolor.

Płukanki ziołowe są alternatywą na to, aby złagodzić widoczne odrosty bez konieczności sięgania po farby do włosów. Jeśli jednak nie chcemy z niej skorzystać warto sięgnąć po farby nie zawierające w swoim składzie amoniaku, które są łagodniejsze dla włosów, a przez to nie niszczą ich.
Farbując włosy należy pamiętać, aby nałożyć farbę najpierw na długość odrostów, a dopiero po czasie zalecanym przez producenta na resztę włosów. Dzięki takiemu zabiegowi farba najpierw zadziała na ciemniejszy kolor i dopiero następnie na pozostałych włosach, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać jednolity kolor włosów.

READ  Atlant Gel - opinie - cena

Fryzury ukrywająće odrosty

Jeśli jednak nie chcemy sięgać po farbę zbyt często, uciec można się do wykonywania fryzur, które ukryją odrosty widoczne najbardziej na przedziałku. Idealnie maskuje odrosty kucyk, który w tym sezonie jest modny. Sprawdzą się także podpięcia oraz zmiana miejsca wykonywania przedziałka.
Innym sposobem jest zwiększenie objętości włosów poprzez ich natapirowanie czy zastosowanie kosmetyków podnoszących włosy u ich nasady.
Podczas farbowania włosów użyć można kilku kolorów, w tym swojego naturalnego, co sprawi, że późniejsze odrosty nie będą tak widoczne.
W codziennej pielęgnacji włosów warto sięgać po kosmetyki dedykowane włosom farbowanym. Idealne są także odżywki zawierające kolorowy pigment, w tym wyciągi roślinne oraz maski głęboko odżywiające, które należy stosować raz w tygodniu.

Farbowanie włosów, z racji pojawienia się późniejszych odrostów, powinno być przemyślane. Jeśli już zatem się na nie zdecydowałyśmy, kiedy odrosty się pojawią, sięgnąć należałoby po farbę, która je ukryje. Jeśli nie zmieniamy koloru włosów, wybrać można tę, którą stosowałyśmy ostatnio w celu jej rozprowadzenia jedynie na długości odrostów a po czasie zalecanym przez producenta (najczęściej 15 minut) włosy należy przeczesać grzebieniem, dzięki czemu fryzura odzyska blask . Dzięki takiemu zabiegowi włosy ponownie będą prezentowały się ładnie i nabiorą jednolitego koloru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*