Ramipril

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ramipril to lek w tabletkach stosowany w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi. Wyróżnia go wygodne dla pacjenta stosowanie – zaledwie 1 tabletka na dobę. Ramipril działa już po godzinie od zażycia, a spadek ciśnienia utrzymuje się nawet do 24 godzin. Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów, chociaż w niektórych przypadkach mogą pojawić się skutki uboczne, takie jak: suchy i uporczywy kaszel, ból głowy czy uczucie zmęczenia.

Ramipril to lek na nadciśnienie produkowany przez kilka firm farmaceutycznych, między innymi Actavis oraz Ratiopharm. Lek zarejestrowano również jako preparat stosowany w terapii niewydolności serca, zawału serca czy niecukrzycowej nefropatii. Wielu lekarzy zaleca Ramipril pacjentom powyżej 55-go roku życia, u których istnieje ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Obecnie lek dostępny jest tylko na receptę lekarską. 

Jak działa Ramipril?

Lek działa już po 1 godzinie do przyjęcia, a efekty jego działania utrzymują się do 24 godzin. Maksymalne zmniejszenie ciśnienie pojawia się po 3 godzinach od przyjęcia Ramiprilu. Lek zmniejsza ryzyko zawału serca nawet o 12%!

Jaka jest cena leku Ramipril?

Za trzymiesięczną kurację lekiem Ramipril 1,25 mg zapłacimy ok. 230 zł, wliczając w koszt wizytę u lekarza, która jest niezbędna do uzyskania recepty. W przypadku wyższych dawek leku, cena pozostaje bez zmian. 

Ramipril – znane zamienniki

Ramipril posiada swoje odpowiedniki. Są to: Apo-Rami, Ampril, Axtil, Mitrip, Piramil, Polpril, Ramicor, Ramipril-Ratiopharm, Ramistad, Ramve, Tritace, Vivace, Ramipril-Pfizer. W wielu krajach lek dostępny jest również pod nazwami handlowymi Altace oraz Ramace. 

Ramipirl 2.5 mg

Ramipril 2,5 mg to najpopularniejsza dawka początkowa, stosowana w leczeniu nadciśnienia. Dla osób, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie leku i pojawiają się u nich skutki uboczne, dawkę leku można zmniejszyć do 1,25 mg. Oczywiście lek dostępny jest również w wyższych dawkach: 5 mg oraz 10 mg. 

READ  Opinie, opinie, opinie, fora, forum, forum, cena, gdzie kupujesz w aptece Włochy

ramipril1 Ramipril

Dostępne dawki leku

Ramipril występuje aż w czterech dawkach (1,25 mg, 2,5 mg, 5 mg oraz 10 mg), dzięki czemu lekarz może idealnie dopasować moc leku do indywidualnej tolerancji pacjenta. 

Ramipril + amlodypina?

Tabletki Ramipril mogą być stosowane w monoterapii nadciśnienia tętniczego, jednak bardzo często lekarze łączą Ramipril z innymi lekami na obniżenie ciśnienia. Jednym z najczęściej wybieranych połączeń jest jednoczesne przyjmowanie Ramiprilu oraz Amlodypiny.

Ramipril odpowiedniki

Lek posiada wiele swoich zamienników, dzięki czemu pacjent może wybrać najbardziej atrakcyjny cenowo dla niego odpowiednik leku Ramipril. Do najbardziej znanych wersji generycznych zalicza się: Ramace, Altace, Vivace, Ramistad, Ramve, Polpril, Axtil, Ampril czy Ramicor. 

Ramipril bez recepty?

Aby kupić lek na nadciśnienie tętnicze Ramipril lub któryś z jego odpowiedników koniecznie trzeba posiadać receptę lekarską. Dla pacjentów, którzy nie mogą udać się do przychodni, udostępniono konsultacje  z lekarzem przez Internet. Dzięki temu można rozpocząć leczenie nadciśnienia tętniczego i zamówić potrzebny lek bez wychodzenia z domu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*