Sposoby na zatkany nosek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Uciążliwy katar potrafi niewątpliwie utrudnić życie. Zatkany nos, utrudnione oddychanie, ciągłe kichanie, łzawienie – to tylko niektóre z jego objawów. Szczególnie męczące są one dla niemowląt, które przez pierwsze miesiące swojego życia oddychają wyłącznie przez nos. Zatkany nosek utrudnia im wykonywanie podstawowych czynności życiowych, czyli spania, jedzenia czy też oddychania.

Nic, więc dziwnego, że dzieci są wówczas rozdrażnione i niespokojne.
Aby ulżyć maleństwu konieczna jest pomoc dorosłych w udrożnieniu górnych dróg oddechowych, małe dzieci nie potrafią sobie jeszcze same poradzić z tymi przykrymi dolegliwościami. W żadnym wypadku nie należy bagatelizować kataru, ponieważ nieleczony nieżyt noska może prowadzić do poważnych powikłań takich jak zapalenie ucha środkowego, oskrzeli lub płuc.

Domowe sposoby na katar

Katar najczęściej pojawia się w okresie jesienno – zimowym, kiedy w mieszkaniach często jest przesuszone powietrze. Należy, więc zadbać o odpowiednią temperaturę w domu i nawilżanie powietrza. Zbyt suche powietrze wysusza, bowiem śluzówki dróg oddechowych przez co nie sprzyja rozrzedzaniu wydzieliny w nosku. Ponadto w zamkniętej przestrzeni chętniej rozmnażają się bakterie. Należy wiec szczególnie zadbać, aby pokuj dziecka był wywietrzony przed snem.
Kiedy zaobserwujemy, ze nasze dziecko ma katar należy jak najczęściej oczyszczać mu nosek. W aptece można kupić do tego celu specjalne gumowe gruszki. Należy jednak pamiętać, aby zalegającą wydzielinę wyciągać z noska bardzo ostrożnie. Zbyt głębokie włożenie tradycyjnej gruszki może spowodować wepchniecie wydzieliny głębiej lub doprowadzić do uszkodzenia śluzówki nosa. Do oczyszczania noska można również użyć soli fizjologicznej lub wody morskiej – preparaty te nawilżają podrażniona śluzówkę i przynoszą ulgę zatkanemu noskowi. W aptece można kupić także maść majerankową lub nagietkową, która wspomaga likwidację przykrych objawów kataru.

To się może przydać

Katar to dość częsta przypadłość u dzieci, dlatego warto przygotować się na ewentualność, że nasza pociecha będzie miała zatkany nosek. W każdym domu gdzie są dzieci niezbędne jest urządzenie, które w łatwy i bezpieczny sposób pozwoli na pozbycie się zalęgającej wydzieliny w małym nosku.
W walce z katarem na pewno przyda się odpowiedni aspirator do czyszczenia noska. Godnym polecenia jest aspirator do czyszczenia noska noworodków, niemowląt i dzieci Cleanoz ze sklepu www.babymama.pl Dzięki naukowo opracowanej konstrukcji przyrządu, Cleanoz jest produktem całkowicie bezpiecznym dla dziecka. Posiada delikatne nakładki sylikonowe, które chronią błonę śluzową nosa, zapobiegając jej uszkodzeniu nawet, gdy dziecko wykona nagły ruch – jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Cleanoz to higieniczny aspirator, który nie zatrzymuje, nie przechowuje i nie przenosi bakterii i zarazków. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu wystarczy, bowiem po użyciu wymienić higieniczną nakładkę. Produkt ten posiada certyfikat ISO 13485 który jest międzynarodowym certyfikatem jakości w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń medycznych.

READ  Odrosty na włosach

W celu udrożnienia zatkanego noska świetnie spisuje się również gruszka do udrażniania noska Petit Terraillon, która charakteryzuje się wysokim poziomem jakości, z zachowaniem wymaganych standardów bezpieczeństwa. Przeznaczona jest dla dzieci poniżej 3 roku życia. Posiada funkcje12 różnych melodii, przyjemnych dla ucha dziecka. Produkt ten jest łatwy w użyciu i utrzymaniu w czystości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*